Miasto się zmienia?

Władysławowo jest jednym z najbardziej popularnych polskich kurortów nadmorskich. I chce się zmieniać.
Miasto nie chce być już kojarzone wyłącznie z disco polo, budkami z goframi i kolorową watą cukrową czy stoiskami z tanimi wyrobami.

Dynamiczne zmiany planuje jeden z najmłodszych burmistrzów w kraju, zaledwie 34-letni Roman Kużel.
Burmistrz chce, by do miasta przyjeżdżało więcej bardziej wymagających turystów.

Oto jego plany: „Władysławowo będzie stopniowo zmieniać swój wygląd poprzez kolejne inwestycje: drogowe, infrastrukturalne, czy poprawiające estetykę miasta, na czym zależy nam szczególnie bardzo. W tym obszarze zaniedbania sięgają dekad i mam świadomość, że jest co robić.”

Pierwsze zmiany są już widoczne. W tym roku ruszyła przebudowa jednej z ważniejszych ulic mieście ul. Hryniewieckiego.
Ulica ma stać się nowym deptakiem w mieście. Przygotowane zostały projekty budowy nowych parków i budowane wg spójnej i nowoczesnej koncepcji pawilony gastronomiczne przy plaży.

Wielbiciele spacerów wzdłuż plaży zyskali w tym roku nową, imponującą spacerową promenadę. To długa, ponad kilometrowa nowa kładka z tworzywa sztucznego przy głównej ulicy.To rozwiązanie pozwoliło także osobom poruszającym się na wózku na dostęp do plaży.

Przed sezonem rozbłysło ponadto w gminie Władysławowo blisko 100 lamp ledowych, które oświetliły między innymi część tras preferowanych przez turystów i wejść na plażę. Przy wszystkich wejściach pojawiły się nowe tablice informacyjne. Zawierają między innymi informacje o tym, czy kąpielisko jest strzeżone oraz znak graficzny ułatwiający, szczególnie dzieciom, rozpoznanie miejsca w którym się znajdują.

Władysławo ma też od niedawna Miejskiego Architekta, który krok po kroku – jak mówi burmistrz – „odmienia przestrzeń miasta”.

– Trwają intensywne prace nad przygotowaniem kompleksowej modernizacji dworca kolejowego, w przygotowaniu jest budowa węzłów integracyjnych czy nowych dróg oraz skrzyżowań. Niebawem ruszy budowa ponad 25 km ścieżek rowerowych, do których dobrym dodatkiem będzie System Roweru Metropolitalnego – przedsięwzięcia realizowanego wspólnie wraz z partnerami z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Inwestycja prawdopodobnie ruszy przyszłym roku – dodaje Roman Kużel.

Władysławowo zaczyna kroczyć ścieżką, którą wcześniej wybrały inne polskie miasta popularne wśród turystów. Do Krakowa czy Trójmiasta przyjeżdża już sporo zamożnych turystów, coraz więcej jest ich również w Zakopanem. Podobnie może być i we Władysławowie. Taki przynajmniej jest plan.