Jesteśmy już na półmetku wakacji. Właśnie mija kapryśny lipiec i z nadzieja wypatrujemy sierpnia, oraz słoneczka, które ze sobą przyniesie. Czekamy więc na Was z  rozgrzanymi plażami i radośnie szumiącym morzem. Pamiętajcie jednak, że w taką ciepłą pogodę warto również oderwać się od plaży i zobaczyć, co ciekawego dzieje się głębi lądu. Wiadomo, że we Władku nie ma czasu na bezczynność i jest tu wiele ciekawych miejsc, w których nie będziecie się nudzić.

Gdy już was znuży  leniuchowanie na piasku i spacery brzegiem morza, warto wybrać się w głąb miasta i skorzystać z wielu dostępnych we Władku rozrywkowych miejsc. Do naszego miasta tłumnie przybywają rodziny z dziećmi w każdym wieku. Nie zabraknie dla nich miejsc gdzie miło i atrakcyjnie spędzą czas.

W centrum miasta, tuż obok najbardziej charakterystycznego dla Władysławowa budynku –„Domu Rybaka” znajduje się wesołe miasteczko  – „Lunapark Sowiński”. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Na najmłodszych czekają tu karuzele, przejażdżki ciuchcią, wodne kule, pływające łabędzie i duży plac zabaw. Dla starszych i odważniejszych największą rozrywką może się okazać najwyższa kolejka górska w Polsce, której strome zjazdy i prędkość robią naprawdę duże wrażenie. Poza tym wahadła i ekstremalne karuzele, po zejściu z których szaleje błędnik.

Wszyscy mogą się nacieszyć wieloma atrakcjami takimi jak: krzywy domek, sala luster albo dom strachu. Co roku pojawia się jakieś nowe urozmaicenie. Młyn widokowy już dawno wpisał się w stały element krajobrazu Władysławowa i wieczorami stanowi miły dla oka barwny punkt na tle morza. Widać go również z okien apartamentów w naszym ośrodku. Bez wątpienia, w lunaparku można spędzić większość dnia.

Innym miejscem, gdzie można równie dobrze się bawić, choć zdecydowanie mniej ekstremalnie, jest Ocean Park. Znajduje się on w sąsiedztwie Apart Sport, przy ul. Żwirowej. To wartościowa sposób spędzenia czasu dla całej rodziny. Posiada zarówno walory rozrywkowe jak też edukacyjne. Spacerując wśród modeli morskich zwierząt można dowiedzieć się o nich wiele od przewodnika, można również porozmawiać z wielorybem w interaktywnym kinie, przeżyć podwodną przygodę w kinie 7D i pooglądać prawdziwe rekiny. Małe dzieci mogą pojeździć na grzecznych kucykach albo wyszaleć się na ogromnym placu zabaw. Widok morskich zwierząt zapiera dech w piersiach. Niewątpliwie największe wrażenie robi naturalnych rozmiarów płetwal błękitny, który na życzenie wypuszcza fontanny.  Naturalnie tego największego ssaka na Ziemi możemy podziwiać z okien naszego ośrodka. Jest też coś dla miłośników disco polo, którzy w każdy weekend mogą się pobawić przy swojej ulubionej muzyce.

Spędzając wakacje we Władysławowie można też skorzystać z oferty parku linowego przy ul. Żeromskiego, który oferuje 5 tras o różnym stopniu trudności. Składa się z rozpiętych pomiędzy drzewami lin, drabinek, mostków, platform, tyrolek itp. znajdujących się na różnych wysokościach. Miłośnicy szybkiej jazdy mogą się wyszaleć na torze kartingowym, który znajdziecie go u nasady Półwyspu Helskiego, tuż przy głównej drodze prowadzącej na Hel. Przy ładnej pogodzie, na amatorów adrenaliny czeka gratka w postaci skoku na linie. Ta możliwość czeka na spragnionych mocnych wrażeń w porcie. Kto się waha, może tylko wjechać na sam szczyt, co i tak jest już dużym wyzwaniem.

Gdy już ochłoniecie po wrażeniach całego dnia, możecie się wybrać na jedną z wielu imprez, przygotowaną przez Letnią Scenę Kulturalną. Czeka ją na was wszystkim dobrze znane i lubiane kabarety, satyrycy, koncerty ciekawych muzyków oraz kino letnie.