BOŻE CIAŁO LAST MINUTE

DŁUGI WEEKEND NAD MORZEM 31 maja – 3 czerwca: WYGODNE SPANIE I PYSZNE ŚNIADANIE W tym roku tak się składa, że nadchodzące święta mamy dzień po dniu; najpierw Boże Ciało, nazajutrz Dzień Dziecka, a do tego długi weekend! Zapraszamy wszystkich aktywnych wczasowiczów do naszego ośrodka. Oferujemy wygodne spanie i smaczne śniadanie! 🙂   Oddajemy w… Read more »

0 comments

Gòde na Kaszëbach

Słomiany snopek w kącie izby, jodłowa gałązka pod sufitem ozdobiona opłatkami, Gwiazdor i Gwiazdy… te i inne tradycje bożonarodzeniowe na Kaszubach. Przyglądając się świątecznym tradycjom Kaszubów, są one podobne do tych, które kultywuje się w innych regionach Polski, ale musicie wiedzieć, że Kaszubi przygotowywali się do Świąt bardzo starannie. W adwencie brano udział w roratach,… Read more »

0 comments

Krok po kroku, krok po kroczku idą Święta!

  1 łoś Lucek, co mówi ludzkim głosem 1 zaczarowana kareta z reniferami 2 bramy wejściowe 3 bombki giganty 8-metrowy Anielski Młyn 20 rumaków w Weneckiej Karuzeli 50 m. wysokości koła widokowego AmberSky 35 m. długości torów saneczkowych na Górce Lodowej 100 stoisk na Targu Węglowym 100 choinek 180 m2 lodowiska Już od 2 grudnia… Read more »

0 comments

Słońce we Władysławowie

Jesienią nad polskim morzem także może być pięknie. Słoneczne plaże, zdrowe morskie powietrze. To to, czego można się spodziewać. Apart Sport po sezonie przyjmuje grupy sportowe, szachowe, seniorów. Zapraszamy!

0 comments

Władysławowo się zmienia…

Miasto się zmienia? Władysławowo jest jednym z najbardziej popularnych polskich kurortów nadmorskich. I chce się zmieniać. Miasto nie chce być już kojarzone wyłącznie z disco polo, budkami z goframi i kolorową watą cukrową czy stoiskami z tanimi wyrobami. Dynamiczne zmiany planuje jeden z najmłodszych burmistrzów w kraju, zaledwie 34-letni Roman Kużel. Burmistrz chce, by do… Read more »

0 comments

Listopadowy pejzaż bałtycki

Kto powiedział, że jesień nad Bałtykiem to kiepski pomysł? Jesienią do Władysławowa? Po co? odpowiedź  to  JOD ! Okazuje się jednak, że najzdrowiej wybrać się na urlop nad Morzem Bałtyckim jesienią. Jod nad Morzem Bałtyckim to największy skarb! Co to właściwie jest jod i dlaczego jest tak potrzebny naszemu organizmowi? To niezwykle istotny pierwiastek, jeden… Read more »

0 comments

Lata dwudzieste, lata trzydzieste – złoty czas letniska Hallerowo

Odzyskanie niepodległości przez Polskę, to również powrót Kaszub do macierzy i rozkwit turystyki na terenie dzisiejszego Władysławowa. W 1920 roku powstaje letniskowe osiedle-kąpielisko – Hallerowo. A wszystko zaczyna się tego samego roku, gdy kolejnego dnia po doniosłym akcie zaślubin Polski z morzem, generał Józef Haller wraz z osobami towarzyszącymi , na pokładzie kutra o nazwie… Read more »

0 comments

Tabaka na Kaszubach i w Apart Sporcie 🙂

Zażywanie tabaki to jeden z najsłynniejszych kaszubskich zwyczajów. “Chcemë le so zażëc!” – to w polskim tłumaczeniu: “Zażyjmy tabaki!” Tym zwrotem Kaszubi zapraszają do skorzystania z tej popularnej w regionie używki. W całej Polsce “tabaczenie” kojarzy się ze staropolskimi zwyczajami i jest już zapomniane, a tymczasem na Kaszubach jeszcze nie tak dawno tabakę zażywali wszyscy, nawet “białki “… Read more »

0 comments

Kocham Bałtyk

Gdzie nad Bałtykiem można znaleźć Morze Klocków Lego, pogłaskać fokę albo obejrzeć pod mikroskopem neridę różnokolorową lub rogowca bałtyckiego? Tylko 3,5 km od ośrodka APART SPORT! w Swarzewie, znajduje się nie lada atrakcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych. MUZEUM KOCHAM BAŁTYK 84-100 Swarzewo, ul. Władysławowska Co można tutaj zobaczyć? Na początek przywita was największy na świecie, pięciometrowy ludzik Lego… Read more »

0 comments

Ferie na morzem

W góry czy nad morze? Jeszcze nie zblakły wspomnienia wakacyjnych wyjazdów, ale już powoli warto zastanowić się nad tym, gdzie spędzić ferie zimowe 2018. Terminy ferii w 2018 roku to: 15 stycznia – 28 stycznia dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie 22 stycznia – 4 lutego podlaskie, warmińsko-mazurskie 29 stycznia – 11 lutego lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie,… Read more »

0 comments